Wspaniałe animacje i dobra muzyka dla dzieci na YouTube/Vimeo

Moją opinię o zalewającej nas (i nasze dzieci!) zewsząd tandecie muzycznej i wizualnej już znacie. Jeśli ktoś w tym towarzystwie jeszcze się ostał to zapraszam -> aby sprawdził czy karmi swoje dziecko estetycznym „fastfoodem”.

A tymczasem przychodzę z alternatywą. Na blogu znajdziecie już niejeden wpis z propozycjami wartościowej muzyki lub animacji/bajek, które oglądać można bez wyrzutów sumienia. Dziś kolejny – bardzo wypasiony odcinek tej serii. Poniższe propozycje są łatwo dostępne (YouTube/Vimeo) i po prostu piękne – najczęściej zarówno pod względem muzycznym jak i plastycznym.

Zaczynamy:

Flamiiingiii!!! To taki nasz pojedynczy, wieloletni ulubieniec. Wygrywa zawsze w kategorii muzyka! (wykorzystany jest tu utwór z działu „muzyka poważna”, ale zupełnie nie na poważnie). Fragment orkiestrowego Karnawału zwierząt Camille Saint Saensa z przezabawną, króciutką animacją, w sam raz do obcięcia paznokci u obu rąk 😉

Jakkolwiek nie przepadam za Disneyowską estetyką, jest pośród tych dziecięcych hitów pare perełek. A na moim subiektywnym czele stoi Księga Dżungli, zarówno pod kątem wizualnym jak i audialnym. Oto nasi faworyci:

Nie byłabym też sobą bez afrykańskiego akcentu. Wspaniała muzyka i ciekawa animacja, dlaczego miałabym więc nie polecić.

A tutaj pewna alternatywa. Przeurocza muzyka, a warstwę wizualną oceńcie sami:

Czas na polski akcent.

Pod kątem pięknej animacji i „wesołej nuty” wygrywa:

Bardzo polecam także jednak animowaną historię produkcji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Naprawdę udana rzecz.

I w tym miejscu bez wahania polecam też tę oto 30 minutową polską(!) kołysankę w magicznej aranżacji i z nieziemską animacją, z której można korzystać lub nie w zależności od tego czy chcemy by dziecko zasnęło czy tylko wyciszyło się 😉

Tutaj też nie mogłabym nie polecić całego POMELODY:

Wydawnictwo Barefoot Books polecałam już zarówno przy okazji wartościowej muzyki dla dzieci po angielsku jak i z uwagi na same animacje. Dlatego dziś wrzucam tylko dla tych, którzy jeszcze nie odkryli:

I tu następuje ciąg prze-cu-dow-nych! artystycznych animacji, dłuższych i krótszych, wyciskających łezkę i zabawnych po prostu, wprawiających w zachwyt i refleksję. Zachwyćcie się więc razem z dzieciakami!

Na koniec coś dla mam. Nie wiem czy na Was drogie SuperKobiety! ten fragment bajki SING będzie miał tak samo inspirujący wpływ, ale muszę przyznać, że dla mnie ta piosenka/animacja działa znakomicie, gdy najdzie mnie jakaś matczyna chandra. Puśćcie ją sobie i dajcie czadu 🙂 Dzieciom także jak najbardziej może przypaść do gustu, ale niech to będzie ta jedna, którą obejrzycie po to, by zrobić jednak coś również dla siebie 😉

 

EDIT:

W związku z licznymi prośbami skompletowałam dla nas YouTubową playlistę z wartościowymi animacjami dla dzieci – znajdziecie tam powyższe linki. A dodatkowo będę tę playlistę aktualizować i dorzucać jakieś skarby napotkane, więc zapiszcie sobie ten link lub po prostu subskrybujcie kanał Pomelody.
Zapraszam tędy 👉👉👉 Wartościowe animacje dla dzieci

A więcej inspiracji w różnych tematach znajdziecie także w naszej fejsbukowej grupie – Power of Melody | Wartościowe materiały dla dzieci


Anna Weber – założycielka Pomelody. Jej pasją jest tworzenie wartościowych muzycznych narzędzi, które połączą rodzinę, pomogą dostrzec piękno tej pozawerbalnej muzycznej komunikacji i radość wspólnego, rodzinnego tworzenia. Jest żoną, mamą trójki synów: Antka, Stefcia i Józka, kompozytorką, licencjonowaną nauczycielką różnych programów muzycznych. Od prawie 10 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi (szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla rodziców). Wraz z Olą Woźniak prowadzi na YouTube kanał Mama Lama.