Banjo – z zakrętki od słoika

Często Wam proponuję jakiś „przepis” na instrument sugerując, że stworzycie go z rzeczy znalezionych w domu. Nie wiem czy to tylko ja tak mam, ale nie ma u mnie takiego miesiąca, żeby gdzieś w kuchni nie leżała jakaś opuszczona zakrętka od słoika. Ja naprawdę nie wiem co ja z tymi słoikami robię! Więc jeśli jest ktoś taki jak ja, komu takie zakrętki od słoika się w domu pałętają to uraduje go wieść, że można z nich zrobić coś ekstra! Banjo!

POTRZEBUJEMY:

  • patyczek lekarski
  • zakrętkę od słoika
  • 4 gumki recepturki
  • taśmę typu „duct tape” albo inną mocną taśmę
  • ozdobną taśmę washi tape (do dekoracji patyczka – można również udekorować go inaczej lub nie dekorować wcale)
  • nożyczki

 

Gumki recepturki przecinamy.

Robimy to po to by zawiązać je na pokrywce uwzględniając fakt, że im bardziej je naciągniemy tym wyższy będzie ich dźwięk.

Na tym etapie możemy nawet te gumkowe struny nastroić odpowiednio je naciągając

Odcinamy niepotrzebne fragmenty

Rozsuwamy gumki, ustawiając w odpowiedniej pozycji

I przyklejamy na nie taśmę, by nie przesuwały się

Ozdabiamy patyczek

Patyczek przyklejamy do zakrętki

I gramy 🙂

Bardzo proste! Bardzo przyjemne!


Anna Weber – założycielka Pomelody. Jej pasją jest tworzenie wartościowych muzycznych narzędzi, które połączą rodzinę, pomogą dostrzec piękno tej pozawerbalnej muzycznej komunikacji i radość wspólnego, rodzinnego tworzenia. Jest żoną, mamą trójki synów: Antka, Stefcia i Józka, kompozytorką, licencjonowaną nauczycielką różnych programów muzycznych. Od prawie 10 lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi (szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla rodziców). Wraz z Olą Woźniak prowadzi na YouTube kanał Mama Lama.